29 grudnia 2015

Czego Polacy życzą swoim miastom w 2016 roku? Tworzymy Mapę miejskich potrzeb!

Bez kategorii  |  Nie olewamy miasta  |  Wydarzenie

Ruszamy z akcją „Złóż życzenia miastu na 2016 rok!”. Poprzez platformę nieolewamymiasta.pl, w konwencji składania życzeń noworocznych, zachęcamy mieszkańców do wskazania, czego brakuje im w 8 największych miastach w Polsce. W finale akcji, na podstawie wszystkich zebranych zgłoszeń, powstanie ogólnopolska Mapa miejskich potrzeb, którą dostarczymy do urzędów miast!

ZŁÓŻ ŻYCZENIA MIASTU NA 2016 ROK!

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy odwiedzić stronę www.nieolewamymiasta.pl i wybrać miasto, któremu chciałoby się złożyć życzenia na 2016 rok. Następnie, zaznaczając do 5 elementów – ikon symbolizujących najczęstsze potrzeby, zgłaszane przez mieszkańców m.in. w ramach budżetów partycypacyjnych, oraz dodając kilka słów od siebie, uczestnik tworzy personalizowaną kartkę z życzeniami, którą może podzielić się z innymi. Oddany przez niego głos trafia także do zamieszczonej na stronie, aktualizowanej na bieżąco,  galerii potrzeb mieszkańców.

miastaOGÓLNOPOLSKA MAPA MIEJSKICH POTRZEB

Każdy głos się liczy! Dzięki każdej osobie, która zaangażuje się w akcję – na podstawie wszystkich zliczonych zgłoszeń konkursowych, powstanie graficzna, ogólnopolska MAPA MIEJSKICH POTRZEB. Będzie stanowić ona wizualizację potrzeb mieszkańców polskich miast. Dostarczymy ją do urzędów miast, którym zostały złożone życzenia na 2016 rok!

banner

 

tekst: Natalia Kanabus

Powrót do listy