13 maja 2015

Koniec wielkiego odliczania. Debata już dziś!

Architektura  |  Ludzie w mieście  |  Przestrzenie w mieście  |  Rzecz o toaletach

Już dziś odbędzie się nasza debata pod hasłem Nie Olewamy Miasta. MIKROarchitektura – MAKSIspołeczeństwo. Zostało już dokładnie 0 dni, debata odbędzie się o godzinie 18.30 we Wrocławskim Muzeum Architektury, a punktem wyjścia do dyskusji będzie siła oddziaływania małych form urbanistyczno-architektonicznych. Naszym ostatnim gościem będzie Piotr Fokczyński – architekt miasta Wrocław.

Piotr Fokczyński jest m.in. koordynatorem projektu Nowe Żerniki, jurorem w wielu konkursach architektonicznych, również studenckich, takich jak reACHtywacja , czy nasza XVII edycja konkursu KOŁO na Projekt Łazienki. Architekt wchodzi też w skład zespołu wybierającego najlepsze wrocławskie projekty – Piękny Wrocław. Teksty jego autorstwa możemy czytać np. na portalu Blogi Wrocław: http://blogi.wroclaw.pl/piotr-fokczynski/, gdzie Piotr Fokczyński argumentuje zwycięski projekt na Przejście Świdnickie i opowiada o tym, jak Plac Nowy Targ został ścisłym finalistą w konkursie Życie w Architekturze. W naszej dzisiejszej debacie Piotr Fokczyński będzie głosem miasta – architekta i urzędnika.

Jeszcze raz wszystkich zapraszamy na debatę oraz z góry dziękujemy tym, którzy w przygotowaniu debaty bardzo nam pomogli: naszym gościom – Piotrowi Fokczyńskiemu, Michałowi Majewskiemu, Mikołajowi Smoleńskiemu, Tomaszowi Sysło, Muzeum Architektury, w szczególności Michałowi Dudzie, który poprowadzi naszą dzisiejszą debatę, wrocławskiemu oddziałowi SARP, Samorządowi Studenckiemu Wydziału Architektury.

 

Powrót do listy