14 marca 2018

MIEJSKA BIBLIOTECZKA NOM: URBAN GUIDE OD LABEL MAGAZINE

Architektura  |  Design  |  Miejska biblioteczka NOM  |  Przestrzenie w mieście

UG1

Label Magazine jest publikacją znaną chyba wszystkim, którzy interesują się dizajnem, architekturą, sztuką i fotografią. Dziś mam przyjemność zaprezentować wam album URBAN GUIDE, który powstał z inicjatywy Label Magazine. Ten pięknie wydany, bogato ilustrowany przewodnik ma za zadanie zaznajomić nas z miejscami wartymi odwiedzenia w sześciu polskich miastach. Do tego zadania wyznaczono ambasadorów – influencerów, którzy są mieszkańcami poszczególnych miast, lokalnymi aktywistami i świadomymi konsumentami. Dobór przewodników sprawia, że w każdym z sześciu miejsc możemy poczuć się jak oprowadzani przez przyjaciół, z którymi podzielamy pasje do dobrego wzornictwa, smacznego jedzenia, kultury i wartej zobaczenia architektury.

 

ug2

Dzięki Urban Guide odkryjesz na nowo oblicze Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa i Katowic.

ug3

UG skupia się głównie na kawiarniach, restauracjach i butikach. Z pewnością wszystkie te miejsca łączy jakość, miłość do wzornictwa i pewne wspólne wartości (raczej lokalnie, raczej celebracja, raczej fair trade lub przynajmniej w atmosferze slow). Nie zabraknie tu jednak również rekomendacji muzeów, kwiaciarni, sklepów z magazynami z całego świata i vintage shopów.

ugn

Na szczęście przestaliśmy już jedynie ślepo zachwycać się miastami poza granicami Polski i dorośliśmy nie tylko do stworzenia klimatycznych miejsc w kraju, ale też docenienia ich jako odbiorcy. I bardzo dobrze, bo Polska jest piękna, Polacy pomysłowi, a każde miasto zyskało swój koloryt i duszę. Warto ją poznać! Dlatego, jeśli nie masz czasu lub pieniędzy na bilet lotniczy do Mediolanu, Paryża czy Amsterdamu, łap za ten album i odwiedź najbliższe miasto albo wgryź się w tkankę własnego, zachwycając się lokalną architekturą, rozkoszując kuchnią całego świata i oglądając piękne przedmioty oraz inspirujące wystawy.

bnb

Po poszczególnych miastach oprowadzą cię:

mnj

POZNAŃAnna Orska, projektantka biżuterii

WROCŁAWPaulina Kolondra, fotografka

TRÓJMIASTOPatryk Hardziej i Oskar Podolski, ilustrator i typograf

KATOWICE – Michał Kubieniec i Dominik Tokarski, kurator Katowice Street Art Festival i współzałożyciel Stowarzyszenia Moje Miasto

KRAKÓW – Jolanta Piątek, pomysłodawczyni targów Festiwal Wnętrz

Powrót do listy