29 czerwca 2018

MIEJSKA PRASÓWKA

Miejska Prasówka

 

#10 edycja naszej prasówki ukazuje się równo z początkiem lata, dla wielu to także początek wakacji. Nie mogło zatem zabraknąć tematów związanych z turystyką – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.  Poza tym, jak zwykle prezentujemy garść interesujących newsów, które wydarzyły się ostatnio w Polskich miastach!

 

Szczecin: barbarzyństwo na miejskich drzewach

Na terenie szpitala na Pomorzanach doszło do sytuacji, w której rozpoczęto wycinkę drzew w okresie lęgowym ptaków, o czym poinformowali oburzeni aktywiści z fundacji „Ratujmy Ptaki”. Jednak ta sytuacja to nie jedyne przewinienia władz – Szczeciński Ruch Miejski zamieścił w tej sprawie list otwarty.

Żeby przeczytać artykuł, kliknij w ten link 

 

240 miliony na wymianę „kopciuchów” – tego domagają się warszawscy aktywiści

Aktywiści ze stowarzyszenia „Warszawa bez smogu” złożyli petycję do Prezydent M. St. Warszawy, w której domagają się zmiany programu dopłaty do pieców węglowych w stolicy, których – według szacunków – jest w mieście ok. 15 tysięcy.

Żeby przeczytać artykuł, kliknij w ten link

 

Gdańsk: protest LoveLasów w obronie drzew

Aktywiści z ruchu LoveLasy, a także mieszkańcy Gdańska protestowali niedawno w obronie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Protestującym zależy przede wszystkim na zmniejszeniu wycinki drzew oraz utworzeniu obiecanych rezerwatów przyrody.  

Żeby przeczytać wywiad, kliknij w ten link

 

Sopot: wspólnoty mieszkaniowe walczą z krótkoterminowymi najmami

Władze Sopotu przymierzają się do rozpoczęcia prac legislacyjnych dotyczących krótkoterminowego najmu. Ta forma turystyki oraz zarobku dla wynajmujących staje się w naszym kraju coraz popularniejsza, ale równocześnie dla mieszkańców miast niesie za sobą przykre konsekwencje takie jak hałaśliwi lokatorzy czy coraz mniejsza liczba mieszkań przeznaczona na  wynajem długoterminowy.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

Barcelona: uchodźcy „lepsi” niż turyści?

Według miejskich aktywistów z katalońskiej stolicy: „imigracja zmienia miasto, ale turystyka je destabilizuje”. Zmęczeni napływem zwiedzających mieszkańcy zaczynają cierpieć na turystofobię – i nie pociesza ich fakt, że dzięki turystom miasto zarobiło w ubiegłym roku 30 miliardów euro.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link 

 

Powrót do listy