10 kwietnia 2018

Miejska Prasówka

Miejska Prasówka

 

 

mp_4

Dziesięć najgorszych realizacji architektonicznych 2017 roku z plebiscytu Makabryła, mural 3D w Tczewie i dalsza rewitalizacja bulwarów wiślanych w Warszawie. Tym razem w naszej prasówce znajdziecie newsy związane przede wszystkim z architekturą i miejską przestrzenią. Co słychać w miastach?

Makabryła 2017: przebudowa willi w Zakopanem najgorszą realizacją architektoniczną 2017 roku. W pierwszej dziesiątce także… toaleta publiczna! Znamy już wyniki tegorocznego plebiscytu Makabryła 2017, który wyróżnia najgorsze realizacje architektoniczne. W tym roku zwyciężyła willa Monte w Zakopanem, która obecnie jest przebudowywana przez prywatnego inwestora. Co ciekawe, wśród 10 najgorszych realizacji, znalazła się także toaleta publiczna na pl. Litewskim w Lublinie.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

Warszawa: skatepark i siłownia plenerowa nad Wisłą

 

W ramach kolejnego etapu przebudowy bulwarów pod mostem Świętokrzyskim, Warszawiacy już wkrótce będą mogli cieszyć się kolejnymi atrakcjami nad Wisłą. Nowa przestrzeń dla miejskich sportów będzie kolejną realizacją dla mieszkańców, idealną do aktywnego wypoczynku przy nadwiślańskiej promenadzie.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

Aktywiści miejscy walczą z plagą nadbudówek we Wrocławiu Wrocław już od kilku lat boryka się z problemem przebudowy kamienic, która skutkuje zaburzeniem ładu przestrzennego ulic. Kolejny projekt, który zakłada podwyższenie zabytkowych kamienic przy ul. Kołłątaja o 2 piętra, również budzi kontrowersje i obawy aktywistów, że inwestycja zaburzy estetykę tkanki miejskiej.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

Gdańscy aktywiści przeciwko nowej specustawie  mieszkaniowej

 

Trójmiejskie ruchy miejskie aktywnie protestują przeciwko wprowadzeniu nowej specustawy mieszkaniowej, która ma zdecydowanie uprościć procedury planistyczne. Zgodnie z ustawą, deweloper będzie mógł wnioskować o całkowite odstąpienie od spełnienia zapisów obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego, co może mieć fatalne konsekwencje w kontekście ładu i miejskiej estetyki.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

W Tczewie powstanie… mural 3D!

Jeszcze w tym roku ma powstać pierwszy mural 3D w Tczewie – władze miasta przeznaczyły na ten projekt 50 tys. złotych. Obecnie mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, w których ich zdaniem taki mural powinien powstać.  

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

Powrót do listy