6 maja 2018

MIEJSKA PRASÓWKA

Miejska Prasówka

NOM_miejska_prasowka_woonerf_1

 

W nowej miejskiej prasówce: przeczytacie jak ważną częścią tkanki miejskiej stał się łódzki woonerf, dowiecie się kto wygrał projekt na „warszawską aortę”, a także jakie drzewo zajmuje ostatnio szczególne miejsce w sercach Krakowian. Tym razem, piszemy też o pragnących porządku Katowicach i Lublinie, który ukochał sobie ekotransport. Sprawdźcie, co nowego słychać w miastach!    

 

Łódź: woonerf już nie do parkowania   

Łodzianie nie będą parkować już na odcinku ul. 6 Sierpnia, przebudowanym na miejski podwórzec. O likwidację miejsc parkingowych dla samochodów walczyli właściciele pobliskich lokali gastronomicznych – na zwolnionej powierzchni życiem zazielenią miejskie ogródki.  

Żeby przeczytać cały artykuł, kliknij w ten link.

 

Warszawa: konkurs na projekt zielonej „aorty Warszawy” rozstrzygnięty

Ukwiecony ogród w centrum stolicy – to wygrana koncepcja aranżacji zieleni po południowej stronie Pałacu Kultury i Nauki. Projekt pracowni Pniewski Architekci z Gdyni stanie się „aortą Warszawy” – na ten moment obszar to zbieranina przypadkowych elementów, toporna betonowa kostka i nieuporządkowana miejska zieleń.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

Kraków: aktywiści i mieszkańcy walczą o… dąb

 

Trasa Łagniewicka, mająca niebawem przebiegać przez Kraków, budzi spore kontrowersje. Ostatnio lokalni mieszkańcy oraz aktywiści protestowali w obronie wiekowego dębu, który w związku z budową ma zniknąć z rogu ulicy Ludwisarzy i Zbrojarzy. Władze spółki odpowiedzialnej za inwestycję twierdzą natomiast, że drzewo trzeba wyciąć z powodów zdrowotnych.

Żeby przeczytać cały artykuł, kliknij w ten link.

 

Katowiczanie posprzątają dzielnice!  

 

 

„Rekreacyjne śmieci”, butelki po piwie i plastikowe opakowania – mieszkańcy Katowic chcą, żeby zniknęły z miejsc publicznych. Na facebookowym fanpagu @Stowarzysznie Wolnej Herbaty trwa ankieta – w siedmiu miejscach z największą liczbą głosów, mieszkańcy nie tylko wspólnie posprzątają, ale rozpalą też grilla lub ognisko.     

 

Żeby przeczytać cały artykuł, kliknij w ten link.

 

Lublin inwestuje ekotransport    

 

 

Choć dziś po Lublinie jeździ zaledwie jeden Ecovolt wyprodukowany przez Ursus, miasto chce więcej! Lubelski ZTM kupi aż 20 zupełnie nowych autobusów elektrycznych. Firma która wygra przetarg, będzie musiała dostarczyć też ładowarki do uzupełniania energii w pojazdach.

 

Żeby przeczytać cały artykuł, kliknij w ten link.

 

 

 

 

Powrót do listy