23 maja 2018

MIEJSKA PRASÓWKA

Miejska Prasówka

W tej odsłonie miejskiej prasówki przedstawiamy pełen przekrój wiadomości: inicjatywy architektoniczne, ochrona przyrody, strategia rozwoju miasta… Sprawdź, co nowego dzieje się w Polskich miastach!

 

Głosuj na projekt toalety publicznej w Słupsku

Firma KOŁO już po raz 20 organizuje konkurs na projekt toalety publicznej. W tegorocznej edycji architekci musieli zaprojektować funkcjonalny obiekt dla mieszkańców Słupska. Zanim poznamy zwycięzców wybranych przez jury, od 22 maja na najlepszy projekt mogą zagłosować internauci. Aby wyróżnić najlepszą koncepcję, wystarczy wejść na https://konkurskolo.pl/. Głosowanie trwa do 12 czerwca!

 

#Warszawa2030: nowa strategia rozwoju miasta

„Aktywni mieszkańcy – Przyjazne miejsce – Otwarta metropolia” to hasła nowej strategii rozwoju Warszawy – #Warszawa2030, przyjętej przez Radę Miejską 10 maja. Strategia wyznacza 4 kluczowe cele dla rozwoju stolicy: Odpowiedzialna wspólnota, Wygodna lokalność, Funkcjonalna przestrzeń, Twórcze środowisko. Aby zapoznać się z założeniami strategii i na bieżąco śledzić wydarzenia związane z inicjatywą, wejdź na http://2030.um.warszawa.pl/

 

Jak zostać miejskim aktywistą? Rozmowa z Patrykiem Białasem

Na łamach tygodnika „Polityka” możecie posłuchać wywiadu z Patrykiem Białasem – aktywistą Katowickiego Alarmu Smogowego i ruchu miejskiego BoMiasto. Opowiada o tym, jak zaczęła się jego przygoda z miejskim aktywizmem i czy warto angażować się w lokalną politykę.

Żeby posłuchać wywiadu, kliknij w ten link.

 

Aktywiści i ekolodzy z Krakowa przeciwko betonowi na Zakrzówku

Krakowski Zakrzówek może już za kilka lat drastycznie się zmienić, ze względu na plany deweloperów, którzy chcą w tamtym rejonie wybudować osiedle. Teren, na którym miałyby powstać bloki to m. in. tzw. „mały kamieniołom”, gdzie żyją chronione gatunki zwierząt, takie jak wąż gniewosz. Aktywiści i ekolodzy biją na alarm, chcąc powstrzymać budowę inwestycji na tym terenie.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

„Akcja Miasto” z Wrocławia apeluje o więcej drzew w okolicach nowych biurowców

Wrocławscy aktywiści apelują do prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza o posadzenie kilkunastu drzew przy nowopowstającym biurowcu. Ich zdaniem okolica ta stała się zbyt surowa i nieprzyjazna dla mieszkańców, zwłaszcza że Wrocław ma aspiracje do tytułu „Zielonej Stolicy Europy”.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

Powrót do listy