4 czerwca 2018

MIEJSKA PRASÓWKA

Miejska Prasówka

W kolejnej odsłonie miejskiej prasówki zaczynamy od wywiadu z najpopularniejszym prezydentem miasta w Polsce – Robertem Biedroniem. Poza tym – tradycyjnie – prezentujemy pełen przekrój wiadomości z Polskich miast: od morza, przez niziny, niemal po same Bieszczady.

 

 

Czy łatwo jest rządzić Słupskiem?

Od kiedy Robert Biedroń został prezydentem Słupska, o mieście nie przestaje się mówić w mediach, a sam prezydent jest jego aktywnym ambasadorem. W ostatnim wywiadzie dla Rzeczpospolitej Biedroń opowiada nie tylko o trudach bycia włodarzem miasta, ale także o sukcesach i planowanych inwestycjach.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

Nowa, polska architektura a tożsamość kulturowa Polski  – analiza Erica Baldwina

Eric Baldwin, architekt i publicysta, dyrektor ds. komunikacji na Wydziale Architektury Woodbury University postanowił przyjrzeć się  polskiej architekturze. Materiał, na przykładzie realizacji budowlanych z różnych miast, analizuje wpływ transformacji kulturowej na architekturę.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

Rzeszowscy aktywiści w obronie słynnego pomnika

Aktywiści z rzeszowskiej grupy Stacja Rzeszów Dziki domagają się odwołania Bartosza Podubnego, zastępcy podkarpackiego konserwatora zabytków. Konserwator – ich zdaniem – nie podejmuje wystarczających działań, by uchronić pominik Walk Rewolucyjnych przed zburzeniem.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

Aktywiści w Sopocie: nie jesteśmy przeciwko ośrodkowi, ale przeciwko jego lokalizacji

Aktywiści z Sopotu zostali skrytykowani przez prezydenta miasta, Jacka Karnowskiego, za protesty przeciwko budowie domu dla niepełnosprawnych. Ci wyjaśniają, że protestują wyłącznie przeciwko proponowanej lokalizacji obiektu – twierdzą, że były lepsze propozycje, które uwzględniały potrzeby wszystkich mieszkańców.  

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

Kolejny mural w Poznaniu, tym razem dla Collegium da Vinci

Motywem przewodnim najnowszego muralu, który powstanie na murach Collegium da Vinci będzie „ciekawość”. Mural wykona Alicja Biała – pochodząca z Poznania artystka, która jest obecnie studentką  The Royal College of Art w Londynie. 

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link.

 

Powrót do listy