19 czerwca 2018

Miejska prasówka

Miejska Prasówka

W kolejnej odsłonie miejskiej prasówki również zaczynamy od wywiadu z włodarzem miasta – tym razem rozmowę z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem przeprowadziła Rzeczpospolita. Ponadto garść newsów z Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Prezydent Tadeusz Ferenc o rozwoju Rzeszowa

 

 

W zeszłym tygodniu proponowaliśmy wywiad z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, w tym z kolei zapraszamy do lektury wywiadu z Tadeuszem Ferencem, prezydentem Rzeszowa. Opowiada on o tym, w jaki sposób udaje mu się godzić różne interesy dla dobra miasta.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link 

 

Ruchy Miejskie wystawią swojego kandydata na prezydenta Warszawy

 

Kampania wyborcza w wyborach samorządowych nabiera coraz większych rumieńców. W związku z tym koalicja warszawskich ruchów miejskich skupiona jest wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, które chce wyłonić swojego kandydata na prezydenta stolicy w prawyborach. 

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

 

Wrocław: pomimo zakazu, miasto  wciąż gości cyrki ze zwierzętami

 

Jak podaje Gazeta Wyborcza, pomimo obowiązującego od 2 lat zakazu organizowania imprez cyrkowych z udziałem zwierząt na terenie Wrocławia, w mieście  niestety wciąż odbywają się tego typu imprezy.

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

 

Tęcza wróciła na Plac Zbawiciela!

 

Z okazji odbywającej się niedawno w Warszawie Paradzie Równości, na Plac Zbawiciela wróciła tęcza – tym razem nie w formie „fizycznej”, ale w formie instalacji wodno-świetlnej. Pojawienie się tego „niezniszczalnego” symbolu odbiło się szerokim echem nie tylko w Polskich, ale także zagranicznych mediach.

 

Żeby przeczytać cały artykuł kliknij w ten link

 

W Poznaniu rozpoczyna się Malta Festival!

 

 

W dniach od 15 do 26 czerwca w Poznaniu odbywa się kolejna edycja jednego z największych festiwali teatralnych w Europie – Malta Festival. Tegoroczna edycja obfituje nie tylko w interesujące spektakle, ale także koncerty, dyskusje czy projekty filmowe.

Aby zapoznać się z pełnym programem wydarzenia,  kliknij w ten link

Powrót do listy