The Schaffer Residence to tylko jeden z kilku domów (a raczej rezydencji) amerykańskiego architekta Johna Lautnera, które możemy oglądać w produkcjach USA (Samotny Mężczyzna, Zabójcza Broń, Big Lebowski) i nie tylko. Niezwykła sceneria domów Lautnera, z których większość wpisuje się w ruch Space Age (ruch odnosi się, przede wszystkim, do lat 40, 50 oraz 60 kiedy to społeczeństwo Zachodu ogarnął niepokój związany z wojną nuklearną; w sensie estetycznym jest to fascynacja misjami kosmicznymi), pozwala na wydobycie i podkreślenie wielu aspektów filmowych obrazów. U Toma Forda wnętrze Rezydencji Państwa Schaffer ukazuje przeżycia głównego bohatera, który zmaga się z pustką po stracie wieloletniego partnera. Widz obserwuje Profesora Falcone zza szyby, widzi go podczas pracy, obserwuje go wykonującego codzienne czynności – dom pozostaje tłem dla przeżyć bohatera, jednocześnie dopełniając je.
Rezydencja Państwa Schaffer pochodzi z roku 1949 i do dziś stoi u podnóży Verdugo Mountains (a nawet jest na sprzedaż!) otwierając się na dębowy las, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Materiałami użytymi do budowy domu są drewno, szkło oraz beton. We wnętrzu pokój dzienny, jadalnia oraz miejsca do wypoczynku zlewają się w jedną przestrzeń. Na szczególną uwagę zasługują detale, chociażby szklana ściana jednej z sypialni dzięki, której pokój łączy się z otaczającym go krajobrazem lub kuchnia, której blat przypomina stół do pingponga. W wywiadzie dla portalu Curbed LA, agentka nieruchomości – Crosby Doe, przywołuje znaną jej ze słyszenia historię projektu. Państwo Schaffer pierwotnie korzystali z wykupionej działki w celu piknikowania i pragnęli domu oddającego klimat tej czynności. Pan Shaffer miał powiedzieć architektowi: I want to have a house that feels as if we’re picnicking under the oak trees.
W filmie Toma Forda Single Man pojawia się wątek podglądania, idealnie wpisujący się również w kategorię Rzecz o toaletach. W roli tytułowego Samotnego Mężczyzny występuje Colin Firth. W jednej ze scen, w której oprócz tytułowego bohatera występują jeszcze jego sąsiedzi – Państwo Strunk (Ginnifer Goodwin oraz Teddy Sears) oraz The Schaffer Residence (proj. John Lautner), Colin Firth w połowie skupiony na lekturze, w połowie spoglądający na życie sąsiadów zza dużego okna swej toalety. Przyłapany na podglądaniu = przyłapany na … . Idealnym komentarzem dla tego obrazu mogą być (bądź właśnie absolutnie nie !) słowa kolejnej bohaterki filmu – Charley (Julianne Moore): Most things don’t work out the way people plan. Ciekawe o czym myślał Lautner projektując swoje dzieło i umieszczając duże okno tuż obok toalety.